GANYANADAM 15 MAYIS İSTANBUL TAHMİNLERİ

1 540

7’Lİ PLASEDE GEÇEN YARIŞ GEÇ ÇIKAN VİRAJI SONUNCU DÖNEN DÜZLÜKTE ÖNÜ KAPANAN AMA SONRA MÜTHİŞ BİR SPRİNT ATIP 3. OLAN BUMİNHAN’I ÖNERİRİM.

1.AYAK: Bursa çim pistinde aradığını bulamayan BAĞLAM, tekrar sevdiği sentetik piste geri dönüyor. Benim ilk atımdır. Yine bu pist ve mesafede başarılı yarışları bulunan YOLKIRAN. YURTYAPAN, SÜPER TURBO ve ONURLUEFE sırasıyla şans verdiğim diğer isimlerdir.

2.AYAK: Açıkçası bu yarışta Karataş BENHALİL‘e binseydi direk tek atardım ama Karataş ÇALTEPE’yi tercih ettiği için Çaltepe bir adım öne çıkıyor. Benhalil en yakın rakibi olur görüşündeyim. Süprizi yarış dereceleri hiç de fena olmayan KARAGÜL BEYİ’nden bekliyorum. Son olarak yeni yeni form tutan ŞENHAN’ı da yazarsak rahat bir yarış izleriz düşüncesindeyim.

3.AYAK: Uzun aradan sonra yarış gören kaliteli safkan ALTEPE ilk atımdır. Fakat uzun aradan sonra yarış görüp iyi koşan safkanların bazıları kas yorgunluğundan dolayı sonraki yarışlarında kötü koşabiliyorlar. Hep iyi koşan ama hep süpriz çıkan DALİCİM, son yarışları iyi KAZDAĞI, RESİOĞLU, CANKURTBEY ve Karataş tercihi ile AFRİKAANDER bu yüzden rakip olarak önereceğim isimlerdir.

4.AYAK: Son yarışlarına hayran kaldığım Ö.Yıldırım’lı ALWAYS PERFECT benim ilk atımdır. Sahip değiştiren ve son çim yarışını ölçü almadığım CAT GIRL bana göre bu safkanın tek rakibi olur. Bu ayağa 3/4 günün ikilisi öneriyorum.

5.AYAK: Denk güçlerin mücadelesinde hafif kilo avantajı ile FURİ ilk atım FREE TURKS ise ikinci atımdır. KAYI OVASI ve NEYZEN ise daha ağır kiloları nedeniyle daha sonra şans verdiğim safkanlardır.

6.ayak: Yarış hayatı boyunca koşuyu önlerde takip edip düzlük üzerinde arttırarak başarılı olan fakat son yarışlarında geride beklemeyi tercih eden safkan en son yarışında eski taktiğine geri döndü. Biri 3 aylık bir aranın ardından biri de başarısız olduğu ters Bursa pistinde olmak üzere 2 yarış gördü. Takip atım olan ve bu yarışta çok güvendiğim SAMOTHRAKI koşuyu önlerde takip edip son viraj dönülürken liderliği alacaktır ve koşuyu da kazanarak yeni sahiplerini sevindirecektir. AGF sıralamasında %kaç çıkarsa çıksın bu safkan benim en güvendiğim tekimdir.

ŞABLONUM

BAĞLAM(4)/2.5.3.1

ÇALTEPE(3)/2.4.11

ALTEPE(2)/3.5.6.7.1

ALWAYS PERFECT(3)/4

FURİ(4)/5.1.2

SAMOTHRAKI(8)

 

 

1 Yorum
  1. Erdal Gül

    emeğine sağlık kardeşim
    bol şanslar

Yorum Yap

Gizliliğiniz için E-posta adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.