28 EKİM ANKARA-Yorumlu Şablon

12

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 2-4

Yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen aprantisi M.Baydan ile İSTASYON’un son ikincilikleri sonrası artık kazanması lazım. 2 Tane ilk defa koşan tay var ki orijinleri bize bir şey söylemese de nedense iyi jokeyler binmiş.İçlerinden idmanlarını beğendiğim Çiçek’li SESSİZ TANIK’ı sigorta olarak yazacağım.

2.AYAK: 1 (AUTUMN PEARL BANKO)

Bayan Binici Koşuları’nda %99 Türk biniciler kazanamıyor. Yerli ve yabancı biniciler arasında Oğuzhan ve Messi arasındaki kadar fark var.Koşuda 2 yabancı binici var.Dekor’un zaten şansı yok denecek kadar az.AUTUMN PEARL ise formda, sevdiği pist ve mesafede koşuyor.Dolayısı ile BANKO.

3.AYAK: 2-1-5

Son yarışında Selim’in ne yaptığına, taktiğine, at sürüşüne anlam veremediğim BITCOIN ve 100 mt kısalan mesafede YENİLMEZ arasındaki mücadeleye 4 ay önce bu pistte 1500 mt’de 1.33.95 gşbi iyi bir derece yaparak Ayrton’u geçen WIN THE WEST katılabilir.

4.AYAK: 2-1-3-6

Yorum aşağıdadır.

5.AYAK: 5 (AGAH BANKO)

Yorum aşağıdadır.

6.AYAK: 6-14-13-2-15

Yorum aşağıdadır.

7 TL …BOL ŞANSLAR…

2.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 2-1 / 6-3

Bu pist ve mesafede koştuğu G1 Hatay koşusunda en geride bekleyip son 400’den itibaren pistte gezinip sprint kulvarı arayan ALTEPE koşuyu Yeltay’ın 2 boy arkasında 5.bitirmişti.Bu sefer Yeltay ile Artuklu kapışması olsa da olmasa da tempo daha yüksek olacaktır. Full konsantre A.Çelik ile ALTEPE kazanabilir.Rakibi kumda daha iyi koştuğuna inansam da AKKULA olur.SELKUT ve ARTUKLU büyük kuponlar için ilavedir.

2.AYAK: 5 (AGAH BANKO)

AGAH, yaklaşık 1 ay önce bu pist ve mesafede Bürebey, Koralay ve Ulakçı’yı geçerek kazandı ve o gün gayet de iyi bir derece yaptı. Bu atların hangisini bu koşuya koysak minimum %65 AGF çıkar. Bu sefer 2,5 kg daha hafif ve daha iyi bir jokeyle koşacak AGAH son koşularındaki performansını gösterirse kazanır.AGAH kazanamazsa bu koşu çok karışır.

3.AYAK: 6-14-13-2-15

Kalabalık ve uzun mesafeli koşularda doğru yer tutmak ve doğru tempoda gitmek çok önemli.Bu nedenle atların performansı kadar jokeylerin performansı da önem kazanıyor.İki önemli faktörü birarada değerlendirdiğimiz zaman OĞLUM BERAT, PIANO SONATA ve FINESSE ortak favorilerimdir.Performansını tam olarak sahaya yansıtamadığını düşündüğüm, 2 sene öncesinin Cumhurbaşkanlığı Koşusu 4.sü,  çok formda BAYBAŞKAN ve favori atlarla gelmeyip sürpriz atlarla gelmeyi ve yarışseveri üzmeyi alışkanlık haline getiren jokeyi ile ULAN BATOR sigortalardır.

4.AYAK: 5-3-11 / 1

Tam jokeyini bulsn SEMEND ve şampiyon CANKARDEŞLER arasındaki mücadeleye genç jenerasyonun parlayan yıldızı MADRABAZ da katılabilir. Çimde de başarılı koşabileceğini düşündüğüm AŞEMEZ büyük kupon için ilavedir.

5.AYAK: 3-1-5-6

Nefis orijini ile daha başarılı koşmasını beklediğim DUKE PROSPERO, formda FORTE, ne zaman nasıl koşacağı belli olmayan KING CROWN ve Ankara kumuna bayılan COCHABAMBA yeterli gözüküyor.

6.AYAK: 7 (BİLGE PRENSES BANKO)

Çimde yaptığı yarışlar bile bu grubu geçmeye yetecek tayın orijini aslında ana-baba kumcu.Bu rakiplerini zorlanmadan geçer.BANKO.

7 TL / 19 TL…BOL ŞANSLAR…

 

Sizin İçin Önerilenler