27 EYLÜL İSTANBUL-Yorum ve Şablon

6

1.KOŞU :

Sentetik performansı farklı DOĞUŞAN’ın normal şartlarda kazanması gereken bir yarış.Favoridir. Tek rakip , bugüne kadar orijininin hakkını veremeyen  ancak bu yarışta farklı koşabilecek  TUĞALP olur.

2.KOŞU :

NOBEL PRINCESS orijini itibariyle tam bir uzun mesafe atı. Annesi Princess Zahra  2100mt Kısrak Koşusu 2.si. (1boy önünde kazanan at Mystical Storm) Ayıca uzun mesafede birçok GR ve KV galibiyeti olan çok kalite bir kısraktı. NOBEL PRINCESS önceki yarışını 1600 çimde  4. bitirirken -Pazar günü kolay kazanan- Freedom Flight’ın sadece 3 boy gerisindeydi.Son 2 güzel yarışı, kilo avantajı ve usta jokeyi ile favorim. LUSINGA’nın son Bursa yarışı çok başarılı idi. Ayrıca uzun çimde Write to Ellie’yi geçen performansı da var. Kilo avantajı ile 2.atımdır.  INDIANAPOLIS çimde çok farklı koşuyor.Diğer erkek atlara göre önemli bir kilo avantajı da var, 3.atım. SCHIFO ve ASLAN PARÇASI’nın performansı diğer atlara göre daha iyi sayılabilir ancak 6-7 kilo farkı bu mesafede çok önemli.Geniş kuponlara yine de erkek atları da yazmak lazım.

3.KOŞU :

Demir Reis ve Vokal’in tam kardeşi DETAY’ın sentetikte çok koşması lazım. Azeri jokeyi hakkında web’den yaptığım araştırmada pek bir başarısına rastlamadım.İyi idare ederse şansı yüksek. CANYOLDAŞ bir Kaizbert yavrusu ve Kaizbert yavruları aksine sentetikte daha iyi koşuyor, 2. atım. Son yarışları fena olmayan GÜRNARA 3.atım. Geniş oynayanlar ÖZHABER SULTAN ‘ı da ilave edebilir.

4.KOŞU :

FAIR MONT’un İstanbul çiminde 2 yarışı var. İlki Gazi koşusu. Gray Storm’un sadece 4-5 boy arkasında 8. kalmış. Sonraki kosusu 2200 mt Mimar Sinan koşusunu kazanan Abbas Yolcu’nun 2,5 sn. gerisinde tamamlamış. Ancak yarışın son 400’ünde kazanıra girip gücü yetmeyince 200’de enseye basmış. Ters mesafedeki son yarışı ölçü değil.Formda jokeyi ve  İstanbul çimini+uzunu çok sevdiğini düşünerek favorim.Kilodan atkilenmeyen ve karekterli bir çim atı olan BAYBAŞKAN 2.atımdır.

5.KOŞU :

MY WILL ve VALENCIA’nın süretlendireceği yarışta sprinter atların daha şanslı olacağını düşünüyorum. Sürat Koşusu’ndaki Touch The Wolf taktiğini uygulayacak YELE’nin Enternasyonel Koşu’daki 3.lüğü çok iyiydi, 1.atımdır. MY WILL ve PEARL GEM’i geçtiği son ANK-1200 çim yarışında YOLANDA son 200’de koşmamış adeta uçmuştu. Mesafenin uzaması lehine, 2.atımdır. RUN FOR DERYA,  MY WILL ve YELE ‘ye 1,5-2 Boy geçildiği son yarışında jokeyi inansa en azından 2. olabilirdi. Rakiplerine oranla daha dinç gireceği koşuda Kocakaya farkı ile çok tehlikeli olabilir. 3 atımdır.

6.KOŞU :

Değişik senaryolara göre koşturduğumuz zaman neredeyse hepsinin geliri var. En iyisi son başarılı koşuları ile GÜRSU’ya güvenmek. Soru işareti Halis’in  formsuzluğu. Yine taktik bir yanlış yaparsa GR Koşu avcısı jokeyi ve başarılı son koşusu ile DENİZİM affetmeyebilir.

7.KOŞU :

Tam mesafesinde WHITE HART LANE çok şanslı. Jokey binse tek bile olabilir.Ancak temposunu bozmak isteyecek CASAMENTO ve LOVELY PRENS varken  Gönültaş’ın içinden S.Boyraz çıkar mı göreceğiz. Temposu bozulursa iyi idmanları ile HEIWA IWA ve GOLDEN TOWER şanslı olur. Son yarışı galop niyetine gelen LİRA LİRA taylığının aksine çimde daha iyi koşmaya başladı.Geniş oynayanlar değerlendirebilir. RADYOCU bunlardan 1 gömlek üstün olmasına rağmen sorunlu bir at olmalı ki ciddi aralar vererek koşuyor. İdman derecelerini de pek beğenmedim. Yine de yazmak isteyene niye yazıyorsun denilmez.

8.KOŞU :

ARMONDO Enternasyonel Koşuda nefis koştu. Son 200’de Another Batt’in arkasından öyle bir geliyordu ki Another Batt rüyasında hala Armondo’yu görüyor olabilir. Derece olarak da , aynı gün Ent.Topkapı Koşusu 4.sü Touch the Wolf ve 6.sı Copperfield temposuna yakın gözüküyor. Aynı koşusunu yaparsa kazanır. BANKO.

9.KOŞU :

Formda jokeyi ve Bursa’daki son başarılı yarışı ile ZAĞNOS favori.Takı konusundaki kararsızlıklarını sadece KG kullanarak çözeceğe benziyorlar. BÜTÜNAY bence tam bir sentetik atı olabilir.Formda jokeyi ile 2. şansa sahip. DALTON sentetikte farklı koşuyor.Arap uzmanı M.Kaya ile 3.atım. Geniş kuponlarda FERHAL de bulunmalı.

10.KOŞU :

BOLVADİN, Taliphan’ın anneden kardeşi. Kalite desen var. Ayrıca uzun çimi de çok iyi koşmasını bekliyorum. Gündüzeli ile de 4 birinciliği var.Neden 5.si olmasın, riske girip BANKO diyorum. Müsait kilosu ve ailecek tanıştıkları formda jokeyi F.Yüksel ile Caş yavrusu AKSAKAL , uzunu iyi koşan nadir Kaizbert yavrularından AHMİN ve süper formda HÜNKAROĞLU geniş oynayanlar ve son ayak arap yarışına güvenmeyenler için.

1.ALTILI TAHMİNİM

1 -6

7-6-3   / 2-1

4-3-5   / 10

2-1

6-7-4-1

6

TUTAR:  8,64 TL / 14,40 TL  …BOL ŞANSLAR…

 

2.ALTILI TAHMİNİM

6-7-4-1

6-4

2-4-3-1

2

7-3-4  /  10

10  /  12-7-3

TUTAR:  5,76 TL / 23,00 TL  …BOL ŞANSLAR…

Sizin İçin Önerilenler