26 KASIM İZMİR-Şablon

35

1.AYAK: 2-4-6

Ankara koşuları parıltılı PERCEPTION ağır kilosuna rağmen ilk şansa sahiptir.Başarılı koşuları genelde çim pistte gibi gözükse de İzmir kum pistinde start aldığı 3 koşuda 1 kez birinci, 2 kez ikinci olduğu ve baba kan hattı sebebiyle kaba kum pisti sevdiği de unutulmamalı. İkinci şanslı safkan olarak gördüğüm ALL I NEED sevdiği İzmir kum pistinde koştuğu 6 koşuda 3 birincilik, 2 ikincilik ve 1 üçüncülük elde etmişti.Princess Di’nin kazandığı koşuda elde ettiği 4.lükte kazanan atın 8 boy gerisinde bitirmesine rağmen jokeyi dış kulvara çıkabilse bence 2.dahi olabilirdi. Uzun mesafede de başarılı koşabilen safkan PERCEPTION’ın en yakın rakibidir. 7 ay aradan sonra katıldığı koşusunda son 200’e kadar Bullet Proof’a direnen POWER KING artan kondüsyonu ile beyaz bayrak-ayna yapabilir.

2.AYAK: 6-9-4-1

Çim pistteki ilk iki yarışında pistte tutunamadığını gözlemlediğim, Ocius ve Ayza gibi kum pistte de çok başarılı safkanların anne kardeşi ve uzayan mesafede daha başarılı olabileceğini düşündüğüm ÖZSEPHA ilk şanslı gördüğüm isimdir. Performans olarak grubun en başarılı tayı YOSELINDA mutlaka yazılmalıdır. Bu grubu geçebilecek performansıyla LADY BISCUIT ve ANGEL OF CITY ilavedir.

3.AYAK: 4-3-1-2

İstikrarsız atların biraraya geldiği sürprize açık bir koşu.İçlerinde en istikrarlı gözüken GAYEMSU ile son 1400 mt mesafeli yarışı ölçü olmayıp uzayan her metrenin lehine olduğunu düşündüğüm ve kendisini tanıyan binicisi ile start alacak AKIN AKIN ve kendisi kadar istikrarsız aprantisi ile start aldığı son koşusunda daha güçlü rakipleri geçen ve gününde olduğu zaman çok farklı koşabilen GÖNÜL AVCISI ayırımsız yazılmalıdır. Kendisini en iyi tanıyan binici ile start alacak, Dikencik ekürisinin şampiyon kısrağı Talya’nın oğlu YARISSA sigortadır.

4.AYAK: 4-1-2

Birbirini her yarışta geçebilecek TOMURCUK ÇİÇEK, KARAGÜLÜM ve SOĞUK ÇERMİK ayırımsız kuponlara yazılmalıdır.

5.AYAK: 6 (UÇAN UÇAN) / 1-5

Mükemmel pedigrisine rağmen İstanbul’da istenilen yarışları yapamayan ancak İzmir’de katıldığı son koşusunda virajda dışarıları dolaşmasına ve jokeyinin kararsız binişine rağmen tabelada kendisine yer bulurken formunda gelişme gözlemlediğim UÇAN UÇAN başarılı jokeyiyle favorimdir. O koşuda kilosunu ayarlayamayan B.Kurdu sebebiyle +2 kg ile yani DADAŞCAN ile aynı kiloda (57 kg) start aldığını da unutmayalım.Bugün 5 kg avantajı ile UÇAN UÇAN’ı küçük kupona BANKO yazacağım. Kaba kum ve kısa mesafenin birinci sınıf atı Budakhan’ın ana-baba bir kardeşi DADAŞCAN ve bu pistte katıldığı 2 koşusunu da kazanan GÜLŞEKER büyük kupon sahibine rahat bir yarış izlettirir.

6.AYAK: 2 (GRAY AMAZON)

Graystorm ve Grayempire’ın anne kardeşi GRAY AMAZON katıldığı son koşu olan Çaldıran Koşusu’nda ilk 400 mt’ de türlü şanssızlık yaşamasına ve jokeyinin yer tutma konusunda acemi kalmasına rağmen son 400’e 5.sırada girdi.300’lerde tabela şansı kalmayınca jokeyi enseye bastı.Enseye basmasa geçebileceği isimler Valencia ve Armondo gibi birinci sınıf atlar olabilirdi.Kan hattı sebebiyle İzmir kum pistine uyum sağlayacağını düşündüğüm GRAYAMAZON BANKO.

8 TL / 32 TL…BOL ŞANSLAR…

Sizin İçin Önerilenler