25 EKİM İSTANBUL-Yorumlu Şablon

16

1.AYAK:

Şartlı-1, ilk ayak ve Günün Ganyanı var. Programa baktığımız zaman bu koşunun altılının şifresini çözecek en önemli koşu olduğunu rahatça söyleyebiliriz.İlk bakışta Lion Heart-Atenflex orijini ile OKYPETA hemen dikkat çekiyor. Annesi Atenflex yarış hayatı başarılarla dolu, ayağına çabuk ama çimci bir kısraktı.Tayın,  babası Lion Heart’tan alacağı yarış karakteri ile sentetik pistte de başarılı olabileceğini düşünüyorum.Ayrıca tayın doğum tarihi 05 Şubat 2015. Bu yarışta AGF tablosunda muhtemelen üstlerde yer alacak rakiplerinden 1-2 ay önce doğmuş. 2 yaşındaki bir tayın gelişimi için 2 aylık sürenin çok önemli olduğunu düşünüyorum.Tayın idman dereceleri de birçok rakibinden daha iyi. İdmanlarını yaptıran jokeyi ile start alacak ve 1.kulvar avantajını da kullanabilirse başarılı olacaktır.OKYPETA ilk atımdır. Lion Heart-Hernando Kızı orijini ile LAST HERNANDO, anneden Mister Baron ve Hernando Beyi gibi özellikle sentetik ve kum pistte çok başarılı safkanların anneden kardeşi.Rakiplerinden 3-4 kg ağır olarak yapmasına rağmen başarılı idman dereceleri dikkat çekiyor,2.atımdır. İdmanları başarılı, bir diğer Lion Heart tayı Arif Kurtel ekürisine ait URLA FIRTINASI, anneden Speedy Wolf, Limited Edition ve Batı Rüzgarı gibi Açık yarışlarda dahi başarılı olmuş kumcu safkanlarla anneden kardeş.Karataş tercihi ile mutlaka iyi koşmasını bekliyorum.Halis’in bu yıl -özellikle çok at bindiği koşu günlerinde- ilk koşularda daha başarılı olduğunu gözlemliyorum.Yaş ve kondüsyon faktörü her sporcu için olduğu gibi jokeyler için de çok önemli.Şampiyon kendisine çok iyi baksa da neticede makina değil. Biraz yarış seçerek binse daha verimli olabileceğini düşünüyorum.URLA FIRTINASI 3.atımdır. Rakiplerinden ay olarak büyük (07 Şubat 2015 doğumlu) bir diğer tay olan ve idman dereceleri gayet iyi BAYŞUBAR,  tüm idmanlarını 62 kg ile yapan ve dereceleri de gayet iyi olan, kısrak babası Dinyeper sebebiyle kumcu safkanlarla aynı kanı taşıyan CUPIDS ARROW ve bir başka Lion Heart tayı ve Yosun gibi başarılı ve ayağına çabuk bir safkanın oğlu olan GOGO büyük kuponlar için ilavedir.

2.AYAK:

Ağır kilolu yarışlarının ölçü olmadığını düşündüğüm KAFKASOĞLU ve AKSAKAL uygun rakipleri de uygun jokeyleri de bulmuşlar.Bu 2 at arasında bir koşu olmasını bekliyorum.

3.AYAK:

Uzun-Sentetik pistte her zaman çok başarılı koşan KARAYÜREK , DERİN SULTAN, DOMANİÇ ve bu pistte Gr1 kazandığı unutulmaması gereken DERHADIR eşit şansa sahiptir.Uzun-sentetik performansı başarılı ŞAHİN TEPESİ ve kalitesiyle VELİCAN KIZI ilavesiyle bu ayak kapatılıp 19.00-20.00 arası yemek molası verilebilir.

4.AYAK:

Ankara’daki başarılı yarışlarının ardından İstanbul sentetikteki ilk yarışını iyi bir dereceyle rahat kazanırken bu koşudaki rakiplerinden Totem ve Gümüşkafes’i de kolay geride bırakan Aracıgillerden WHITE FIRE favoridir. Yarış hayatında Cumhurbaşkanlığı ve Kısrak koşusu gibi 2 Gr1 zaferi bulunan Ateşin Kızı’nın oğlu FIREY ATES’in dayısı Buteur ‘ün de çok başarılı sentetik performansı vardı. Her geçen gün daha iyi duruma gelen tayın idmanları da çok iyi ve bu kan bağı sebebiyle yarışta da çok koşacağını düşünüyorum. Sentetik performansı bir tık aşağıda olma ihtimali olsa da, Açık koşularda ve daha güçlü rakiplere karşı bile hep başarılı koşan NOISY büyük kupona ilavedir.

5.AYAK:

2800 mt Sonbahar Büyük Handikapı, yağışın etkisiyle muhtemelen yumuşak veya ağır pistte koşulacak. Yumuşak pistte koşmaya bayılan ve geçen sene bu koşuyu 2.tamamlayan RYAN AREL’in yarış takvimine bakınca sanki bu koşu hedeflenmiş gibi duruyor, favorimdir. Yine geçen sene bu koşuyu RYAN AREL’in 3 boy gerisinde 4.tamamlayan STALLION FALCON ‘u son yarışında izlerken biz yorulduk ama at yorulmadı.Ağır pistte de başarılı koşacağını düşündüğüm kısrak aynı yarışını yaparsa çok iddialı olur. Temmuz ayında, Ankara pistinde 2800 mt Uzunyayla Koşusu’nda Serhuncan’ın 4,5 boy arkadında 2. olan ZÜMRÜTHAN uzunda her zaman başarılı koşuyor.3.atımdır. DEPOSITORY büyük kupona ilavedir.

6.AYAK:

Süper kısrak CHI’nin kızı CHIVIC, Bursa’da kazandığı KV6 koşudan sonra İstanbul çiminde koştuğu yarış hayatının 3.koşusu olan Gr3 koşuda 6.olurken Flashing Girl ve Miss Helin gibi bu senenin flaş taylarının yalnızca 4 boy gerisinde kaldı.Yarış içerisinde Onur Atmaca 600-100 mt arası atı bir tuttu, bir verdi, 300’de sprint kulvarı bulamadı içe girdi.Buna rağmen tay sonlarda çok kuvvetli geldi ve fotoya kazanandan daha diri girdi.İdmanlarını da yaptıran Onur Atmaca’nın yarış içinde doğru yer tutması ve dış kulvardan atak yapması halinde yarışı kazanacağını düşünüyorum.BANKO.

ALTILI GANYAN

1.AYAK: 12-10-7  / 2-3-4

2.AYAK: 9-8

3.AYAK: 1-4-3-6-5-7

4.AYAK: 4-7  / 6

5.AYAK: 2-5-3  / 7

6.AYAK: 10 (CHIVIC)

12 TL / 51 TL….BOL ŞANSLAR…

 

Sizin İçin Önerilenler