24 ŞUBAT İSTANBUL-Yorumlu Şablon

27

Yedili Ganyan ve Plase yapacaklar için tavsiyem: Bu pist, mesafe ve kilo ile bugünkü rakiplerini kolay geçebileceğini düşündüğüm DÖVER olacaktır.

1.AYAK: 1-3-6-11  / 4

Son koşularında bu grubun üstündeki klas safkanlarla başabaş mücadele eden MASTER PATRICK, son koşusuna göre 100 mt uzayan mesafenin de yaratacağı avantajla ilk şansa sahiptir. Üzerinde jokey veya beğendiğim bir apranti olsa banko yazacakken, hiç beğenmediğim bir aprantiyle start alacak olması sebebiyle mutlaka rakiplerini de yazmam gerektiğini düşünüyorum. Hal böyle olunca, uzayan mesafe ve Halis avantajıyla GADDARA, 7 aylık aranın ardından katılıp El Conquerador arkası 2.kaldığı koşu çok başarılı olan ve baba(Scarface)-kısrak babası(Sri Pekan) eşleşmesi olarak Pershing ile benzerlik gösteren kalite TEEN WOLF, Temelhan’ın ana-baba bir kardeşi olduğu unutulmaması gereken, sentetik pisti seven ve özellikle önde sert tempo olursa sonda çok güçlü gelebilecek TOLGAHAN rakip olarak yazılmalıdır. Eski havasından uzak olsa da bu pist ve mesafede her an sürpriz yapabilecek kalitede olan LİRA LİRA büyük kupona ilavedir.

2.AYAK: 7(KOBRA)

Bu grubun üzerinde bir tay olmasına rağmen start aldığı 3 koşusunda da jokey hatalarının kurbanı olarak bir türlü kazanamayan KOBRA, eküri desteği ve tam koşu stiline uygun sprinter jokeyinin de yardımıyla bu kez şeytanın bacağını kıracaktır. BANKO.

3.AYAK: 5-2-1-4

Anne kanı itibariyle uzun mesafe konusunda soru işaretleri olsa da, yarış stili itibariyle uzayan mesafelerde de iyi koşabileceğini gösteren ve faullere maruz kalıp kazanabileceği son koşusundan 3.olarak ayrılan AKKULA favoridir. 4 yaşlılığında uzun mesafede de başarılı koşan Azmi Reis’in anne kardeşi olup, bu sene her koşusu başarılı ve idman pistinde de çok formda gözüken REİSOĞLU, saatli bomba misali ne zaman ne yapacağı hiç belli olmayan binicisi M.Baydan’a rağmen özellikle düz pistlerde çok farklı koşan ve Borbore’nin anne kardeşi olması sebebiyle bu mesafede beyaz bayrak-ayna yapabilecek BİNBİR ve yarış hayatına geç başlamasına rağmen uzun mesafe tecrübesiyle ŞENALP favoriye rakip olarak yazılmalıdır.

4.AYAK: 6-1  / 3-2

2 Yaşlılıklarında gösterdikleri performansla özellikle kısa ve orta mesafede şampiyon safkanlar olabileceklerinin sinyalini veren VALENCIA ve INDIAN DADY kısa bir aranın ardından piste çıkacaklar. İdman dereceleri itibariyle iki tay da gayet sağlıklı ve formda gözüküyor. Son yarışlarında gösterdiği performans itibariyle VALENCIA’yı 1 adım önde görmek mümkün. Özellikle 1600-Çimde Sakarya Koşusu’nda 8. olmasına rağmen ön grupta bekleme yaparak çok başarılı koşmuş, son 300’de kazanıra girmesine rağmen işlemeyince jokeyi enseye basmıştı. Daha sonra katıldığı KV-9 yarışı da kolay kazanarak kısa bir istirahat dönemi sonrası bu yarışı koşacaklar. Koşuya katılacak tek dişi olmasına rağmen safkan benim favorim. En yakın rakibi yeniden sevdiği sentetik piste çıkacak INDIAN DADY olacaktır. KV-6 koşulardaki ikincilikleri sonrası start alacak formda PENDRAGON ve nihayet Tokaçoğlu’ndan kurtulan KARAHİSAR büyük kuponlar için sigortadır.

5.AYAK: 8-11-3  / 10

60 kg ile katıldığı 1300 mt mesafeli son koşusunda kendisinden 2 kg daha hafif YAĞMURUN FISILTISI’nı 3 boy farkla geride bırakarak kazanan HARD GOLD ilk şansa sahiptir. 200 mt uzayan mesafenin avantajını kullanabilecek YAĞMURUN FISILTISI 2.şansa sahiptir. Hayatının ilk koşusunu 7 yaşında koşan JAIYA, yarış içinde yediği hafif faullere rağmen bence başarılı koşmuş ve yarışı HARD GOLD’un 7-8 boy arkasında tamamlamıştı. İlk koşusundaki amaç biraz da safkana koşu göstermek olduğundan kısrağın gücünü tam olarak anlayamadık. Atman ekürisinin bu yaştaki bir kısrağa boşuna yatırım yapmayacağını, koşu stili itibariyle uzayan mesafenin avantaj olacağını ve bu koşuda daha deneyimli bir binici ile start alacağını düşünürsek kısrak tatlı bir sürpriz yapabilir. Büyük kuponlara kaliteli kısrak LADY DERYA ilavedir.

6.AYAK: 10-2

Bu yarış ile koşu hayatına başlayacak Aracı ekürisi tayı ve Moon Rain gibi başarılı bir safkanın anne kardeşi SURROGATE, orijini, düzenli idmanları, parlak idman dereceleri ve usta jokeyi S.Boyraz ile favori olmayı hak ediyor. Son koşusunu ölçü almadığım, Yeşey’in anne kardeşi BABAROS kısalan mesafede çok daha başarılı koşacak ve ilk koşusunda sorun yaşayabilecek favori SURROGATE’e rakip olacaktır.

11 TL / 38 TL…BOL ŞANSLAR…

Sizin İçin Önerilenler