20 EKİM BURSA-Yorumlu Şablon

6

1.AYAK: 7 (PRENS RORO)

Clark Kent gibi kaba kumda, kısa-orta mesafelerde çok başarılı koşan atın ana-baba bir kardeşi olan tayın idman dereceleri de gayet iyi.Tercihli start talebi safkanın start sorunu olabileceğini düşündürse de sağlıklı bir çıkış yaptığı takdirde startla birlikte aldığı liderliği fotoya kadar taşıyabilir.Şartlı-1 koşularda jokey de bence çok önemli.Tayın üzerinde olacak Durmuş Malatyalı koşudaki zayıf jokeylerden biri gibi dursa da 112 birinciliği ve 500 civarı tabelası olan tecrübeli bir jokey.Tayın tüm idmanlarını kendi yaptırıyor.Ayrıca aynı ekürinin safkanı olan Prenses Roro’nun ilk koşularında da binmiş ve başarılı 2 koşunun ardından 3.koşusunda kazanmış.İlk defa koşacak taylarda ya risk alıp tek yazacağız veya çok at yazacağız.Anne kardeşleri ya ilk defa koşan ya da dişe dokunur kardeşi olmayan tayların arasında Clark Kent’in tam kardeşini bulmuşken ben BANKO yazarım.

2.AYAK: 5-12-3-7-9-8

Kilo ve jokey farkları, kalite, mesafe uyumu, genç atların form sıçramaları, koşu senaryosu hepsini düşündüğümüzde koşudaki birçok atın aynı seviyeye geldiğini görüyoruz.Sıralamam bu şekilde…

3.AYAK: 1 (OLTACI)

2 Ay önce Ankara1400 kumda M.Ali Kiper Koşusu’nda Manidar-Selkut ve Romeo gibi kumun klas tayları ile yakın farklarla fotoya girip 6.olan OLTACI, o günden bu yana formunu sürekli arttırdı ve son koşusunda bugün binen jokeyi Doğukan Sav ile kaçarak ve arkadakilere de direnerek kazandı.Kaizbert tayı olmasa da bir o kadar inatçı safkanın daha önce geçtiği rakiplerini aynı jokeyi ve daha müsait kilosu ile bir kez daha geçeceğini düşünüyorum.BANKO. Kuponuma yazmayacağım ama bomba arayanlara kalite ERDURAN tavsiyemdir.Gelmese de mutlaka takip atınız olsun derim.

4.AYAK: 3-6-7 / 1-4

Yarış seçilerek benzer pistlerde koşan ve bu özenli planlamanın karşılığını da ilgililerine her zaman veren BURKAL Bursa Valisi Gündüzeli ile ilk atımdır. Bursa’da her zaman başarılı koşan ancak kaba kumu biraz eksik MAVİ DALGA süper kalitesiyle 2.atım. GÜMBÜR GÜMBÜR’e geçildiği son koşusunda beni hayal kırıklığına uğratmasına rağmen, Bursa kumuna bayılan ve tam mesafesinde kendisi için Bursa’ya gelen  kaliteli jokeyi B.Kurdu ile start alacak BATMAN ASLANI 3.atımdır. Şampiyon GÜMBÜR GÜMBÜR ağır kilosu ile uzun mesafede kendi temposuna girdiğinde -hele ki hızlı giden yarışlarda- daha az etkileniyor. Ancak bu kilonun kısa mesafe deparlanmasında daha fazla sorun yaratacağını düşünüyorum.Yine de şampiyon şampiyondur ve büyük kupona ilavedir.Diğer 2 Kaizbert’ten ŞÜKRÜ kaba kumda KUTUP’a göre çok daha başarılı.Yine büyük kupon için ŞÜKRÜ ilavesi yapılabilir. KUTUP’un kalite olarak ŞÜKRÜ’den aşağı kalır yanı yok ancak çim ve kaba kum performansı gece ile gündüz kadar farklı.Ben yazmayacağım ama yazana da neden yazıyorsun denilmez.

5.AYAK: 2-6-4-7

Kalite olarak bu grubun üzerinde olduğunu düşündüğüm ancak istikrarsız SAFİRKIZ, kazanacak duruma gelen SWORD DANCING, kendisi gibi formunda gelişme olan aprantisi ile start alacak LA REYNA ve startta kalmazsa bu grubu geçebilecek kapasitesiyle ZUZUNAZ ayırımsız yazılmalıdır.

6.AYAK: 1-13 / 4-8

Start sorunu çözülmüş gibi görünen DİLLERE DESTAN, neredeyse sırtında yaşayan aprantisi B.Akçay ile favorimdir. S.Özen bu sene Bursa’da çok başarısız olmasına rağmen , babası dolayısı ile tam bir kum atı olduğuna inandığım SOĞUK ÇERMİK rakibidir. Ciddi sorunları yüzünden çok istikrarsız koştuğunu düşündüğüm, son 2 koşusunu beğenmediğim ancak kalitesi ve Kaizbert faktörü ile ZİLLİ ,  Dolphin Stone ve Handan Sultan ile kazanıp morallenen aprantisi Ç.Taş desteği ile formda FATMA GELİN büyük kuponlara yazılabilir.

8 TL / 28 TL….BOL ŞANSLAR….

Sizin İçin Önerilenler