19 EKİM ANKARA-Yorumlu Şablon

2

1.KOŞU:

İlk yarışında Selim Kaya’nın lakayt tutumu sebebiyle ayna önünde Guduriç’e kaybeden THE MAILMAN  -start  öncesi ve sonrası ciddi bir sorun yaşamazsa- başarılı idmanları ve eküri katkısıyla küçük kupon için tek. Büyük kupona , ilk yarışında fazla sıkıştırılmadığını gözlemlediğim, yılın ekürisi Aracıgillerden SILENT WHISPER’ı sigorta olarak yazabilir.

2.KOŞU:

ÇELİKKALKAN bence bu grubun üzerinde bir at ama nedense yarışlarında bir türlü istenen dereceleri alamadı.Son 2 yarışında kuvvetli rakiplere de denk gelen safkanın kısa bir istirahat döneminden sonra idman derecelerinde rakiplerinden başarılı olduğunu gözlemledim,  1.atımdır. Dayısı Bayhan gibi istikrarlı ve kumda da başarılı koşabilecek OĞLUM İLKER başarılı jokeyiyle rakibidir. Başarılı yarışları ve iyi orijini ile ZEHİR HAFİYE 3.atımdır.

Atsever Notu: Kaliteli kan hattına rağmen son 60 günde 8.defa piste çıkacak BAHARSULTAN’ın ilgilileri neden bir türlü kazanamadığını merak ediyorlarsa söyleyeyim: 3 Yaşlı Arap tayı her hafta koşuyor EL İNSAF…

3.KOŞU:

Eküri stratejisi olarak tayları ilk koşularında sıkmayan Gülerce’lerin 3 atı, 3.koşularında piste çıkıyor ve ekürinin 2 atı BLACK NIGHT ve MADE IN FOÇA, A.Çelik ve Özcan gibi jokeylerle kalbur üstü start alıyosa Gülerce ekürisi 1.yarışta olduğu gibi doğal favoridir. Son yarışında, koşu içinde kötü yerde gitmesine rağmen başarılı koşan ve fotoya diri giren FOREST EAGLE ekürilerin rakibi olur.

4.KOŞU:

Uzun-Çim koşmaya başlayınca sınıf atlayan ADİL ABİ, dengi rakiplerinin yanında, stilinde at olmaması sebebiyle favoridir. Sık koşması ve son yarışında son 100’de sallanması nedeniyle kalite VAKURKIZ ve son yarışında Özcan’ın aprantiden beter hamleleri sebebiyle geri gelen AKARNEJAT sigortadır.

5.KOŞU:

METİN ABİ ve MONAVENTO’nun forse edeceği yarışta, son koşusunda Tokaçoğlu’nun aşırı güveni sebebiyle en yarışı en geride takip edip , hadi dediği anda 2 atın arasından yol bulamayan BRAVE APTE favoridir. Bir önceki yarışı Arsen Lupen ve Beyaz Bulut arkası çok başarılı MONAVENTO’nun güçlü bir at olduğuna inanıyorum,METİN ABİ etkisine rağmen 2.atımdır. Son yarışlarında verilip verilip bir türlü kazanamasa da,  8. defa binecek jokeyi ile daha önce 1800 ve 2000 çimde 2 defa kazanan ve artık ailece görüşmeye başlayacak kadar Hışman’ı tanıyan INDIANAPOLIS 3.atımdır. Ağır kilosuna rağmen JAMES BOND ve babadan kardeşi Inspector gibi yarış içinde 2.giderek de başarılı koşabileceğini düşündüğüm METİN ABİ büyük kupona ilavedir.

6.KOŞU:

İstanbul’daki son Açık yarışta start çıkışında sapınca sonuncu gelen YOLANDA, bir önceki yarışında Ankara’da PEARL GEM ve MY WILL gibi sınıf atları geçerek kazanmıştı.Yeniden evine dönen YOLANDA küçük kupon için tek. Her yarışında yüksek standartta koşabilen istikrarlı  DIANA, Rocket Man’in tam kardeşi ROCKET GIRL, sprinter jokeyiyle VICTORY PROMISE favorinin rakibi ve büyük kupona ilave olur. .

7.KOŞU:

Tatvan İncisi gibi şampiyon bir kısrağın anne kardeşi olan LADY GIRL’ün babası Luxor ve annesi Hanımkız kısa ve orta mesafelerdeki Açık koşularda her zaman başarılı olmuşlardı. Ancak 1600 üstü yarışlarda ve daha kuvvetli rakiplere karşı zorlanabileceğini düşündüğüm LADY GIRL  müsait grupta -jokeyi ciddi bir hata yapmazsa- kazanır.BANKO.

8.KOŞU:

Bilinenin aksine uzun mesafede de çok başarılı koşabilen ve neden orta mesafede bu kadar ısrar edildiğini anlamadığım MADIBA, koşacağım dediği zaman tabiri caizse krallarını geçebilecek kalitede  TATVAN KIZILCA ve son derece istikrarlı kısrak AMİGRA ayırımsız kuponlara yazılmalıdır.

9.KOŞU:

Önde rahat kalabilecek KARA ESER’in rakibi bana göre yeniden eski günlerine dönme yolunda olduğunu son yarışında gösteren SEMADA YILDIZ olabilir. Zaman zaman uzunda da başarılı koşan ALİŞİRİN OĞLU büyük kupona ilavedir.

1.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 4 (THE MAILMAN) / 8

2.AYAK: 1-4-2

3.AYAK: 8-5

4.AYAK: 6-5-1

5.AYAK: 3-8-4-1-7

6.AYAK: 2 (YOLANDA) / 5-9-1

5 TL / 43 TL…..BOL ŞANSLAR…..

2.ALTILI GANYAN

1.AYAK: 6-5-1

2.AYAK: 3-8-4-1-7

3.AYAK: 2 (YOLANDA) / 5-9-1

4.AYAK: 1 (LADY GIRL)

5.AYAK: 2-7-4

6.AYAK: 1-8  / 5

5 TL / 21 TL…..BOL ŞANSLAR…..

Sizin İçin Önerilenler