17 KASIM KOCAELİ-Yorumlu Şablon

7

1.AYAK: 7 (MÜFETTİŞ)

İstanbul sentetik pistteki son yarışında M.Çiçek’in inanılmaz kötü pilotajı sebebiyle kazanabileceği yarıştan 3.ayrılan MÜFETTİŞ ilk koşusundan bu yana takibimde. Babası şampiyon Inspector’un sentetik ve kum pistte galibiyeti olmamasına rağmen, Açık koşularda, Dervişağa gibi kumun kralının arkasında yakın ara 2.likleri olması yavrularının -anne kanına da bağlı olarak-kumda işleyebileceğini gösteriyor.Action Max ve Gold to Gold gibi kaba kum pisti çok seven dayıları olan tayın anne tarafından da kaba kumda sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Babası Inspector gibi uzun sprint atabilen tay için Tokaçoğlu stili de çok uygun. Jokeyi teşvikte geç kalmayıp atına 600’lerde hadi derse, Inspector taylarına ilk kum pist galibiyetini getirebileceğine inandığım MÜFETTİŞ  -Günün Ganyanı oyununa rağmen-  BANKO.

2.AYAK: 5-9-12-8-1 / 10-13-7

Formda atlar ATLETICO, DAY KING, SADO BY SADO ön planda olmak üzere, bu pistte her atı geçebilecek kalitede KING BURAK, sevdiği piste geri dönen PARLAN kuponlara yazılmalıdır. 46 TL ganyan ile bombayı patlattığı son yarışını tekrarlayabilirse LET ME PASS, Makaracı Çocuk’un anne kardeşi OSMANİYE ÇOCUĞU ve istikrarlı DİLBAR büyük kuponlara yazılabilir.

3.AYAK: 5-4

Kaba kumu seven Büyük Beyaz’ın anne kardeşi ve aynı zamanda aynı ekürinin tayı WHISPER mesafesini bulmuş. Taktiğe bağlı olarak çıktığı gibi de bitirebilir, 2.3. gidip de kazanabilir. Rakibi kalitesiyle ve kazanabilecek formuyla  DIAMOND FLAME olur.

4.AYAK: 1-2-3-4-7

Ağır kilosu ve kaba kum performansı soru işareti olsa da kalitesiyle OBRA REİS, yakın ara bitirdikleri son koşuları başarılı ANATOLIAN STORM ve KOCA BAYRAM, Kocaeli pistinde başarılı koşabilen CİVANALİ ve henüz gücünü anlayamadığımız ama orijinini çok beğendiğim kumcu Sardes yavrusu IMPORTANT ile bu ayağı sağlama alalım.

5.AYAK: 9-5 / 3

Son koşularına göre 200 mt kısalan mesafede ŞERİFE BACI ilk şansa sahiptir.Formunu her geçen gün arttıran ancak ağır kanlı olması sebebiyle kısa mesafede dezavantajlı olacağını düşündüğüm UMUT REİS 2.atımdır. Çim pistte daha iyi koşmasına rağmen performans olarak bu taylardan eksiği olmayan KAPLANKAYA hem aprantisine hem de kendisine ilk birincilik keyfini yaşatabilir, büyük kupona ilavedir.

6.AYAK: 5-9 / 2

KAÇIN GELİYOR’un acemi aprantisi ile koştuğu son yarışı kesinlikle  ölçü değil.Önceki koşusunda Kızılhan’ı geçmeyi başaran atın aprantisi bu koşuda ciddi hata yapmazsa çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Formunu sürekli yükselten ve kazanacak kıvama gelen CANDOSTUM yarış içerisinde sürekli teşvik istiyor, Kaizbert uzmanı Tolga ile en ciddi rakibi olacaktır. 5 Ay aradan sonra Bursa’da yarış gören FENERLİCAN kalite olarak bu grubun çok üzerinde.Ancak bugüne kadar 1500 mt üzerinde yarış kazanamamış. 1700 mt ve üzerinde son 3,5 senedir tabela yapmamış.Ara sonrası 2.koşusunda, kaba kum 1700 mt’de kaçarak kazanması bana göre sürpriz olur.Büyük kupona ilavedir.

12 TL / 43 TL…BOL ŞANSLAR…

Sizin İçin Önerilenler