16 ARALIK KOCAELİ-Yorumlu Şablon

11

1.AYAK: 2 (BLACK WASP)  / 10-4-8

Bu grubun üzerinde performansa sahip olduğunu düşündüğüm BLACK WASP ağır kiloyla start aldığı bu pistteki son KV7 koşuda gösterişli kazanırken Frenkli Rüzgarı gibi kaliteli bir safkanı rahat geçmişti. İstanbul sezonunun açılmasıyla birlikte daha iyi gruplarda start alacağını düşündüğüm safkan küçük kuponlar için BANKO. Bu pist ve mesafede her zaman çizgi üstü yarışlar yapabilen NEON NIGHT, startta fazla oyalanmazsa KARAŞİMŞEK ve kalitesine inandığım WIN FOR ME eğer BLACK WASP bir talihsizlik yaşarsa devreye girebilecek safkanlardır.

2.AYAK: 2-7

Son 2 ayda katıldığı 8 koşuda da başarılı koşan KRALIN ADAMI önemli bir form sıçraması gösterdi. Uygun rakipleri ile koşacağı bu yarışta da ilk şansa sahiptir. Talihsiz bir safkan olmasına rağmen son yarışlarında kalitesine yakışır koşan ve  Berşan gibi Çanakkale Zaferi koşusu 3.sü, Cahide Koşusu 2.si çok kaliteli bir kısrağın tam kardeşi olan FIRATIN ÖFKESİ bombacı jokeyi Onur Yıldız ile 2.şansa sahiptir.

3.AYAK: 5-6-3-1

PIERRO, CARUSO, TURKISH CHROME ve YAŞAR BABA hangisi kazansa şaşırmayacağım taylar. Koşu içindeki senaryoya göre 4 at da kazanabilir.

4.AYAK: 3-5-4-2-1

Dişi Arap atlarının katıldığı  -özellikle Bursa,Kocaeli ve İzmir pistlerindeki- koşularda, favorilerin kazanamadığı, AGF’de çok geride kalan atların zaman zaman uzak kazandığı ilginç sonuçlar sıkça alınabiliyor. Dolayısıyla yarış öncesi performans değerlendirmesi çoğu zaman yanıltıcı olabiliyor.Bu koşuya katılan safkanların güçleri de birbirine oldukça yakın.Daha az at yazmak isteyenler şablondaki sıralamayı dikkate alabilir.Ama bana göre tam hepsi yapılacak bir koşu.

5.AYAK: 3-7-5-1

Bu pistteki her koşusunda çok başarılı ve istikrarlı koşan ANATOLIAN STORM, Verdasko gibi sentetik pistte çok başarılı bir safkanın tam kardeşi olup hafif Kocaeli pistini seveceğini son yarışında gösteren VIHIPGHE, THE DAUGHTER SON’ın anne kardeşi olup çimde daha iyi koşacağını düşünsem de kalitesiyle GECEKONDU ve rakiplerine göre 8 kg ağır kiloyla start alacak olmasına rağmen daha önce bu gruptan daha başarılı tayları geride bırakma başarısı göstermşş Ketmegillerin ASLAN ADAM ayırımsız yazılmalıdır.

6.AYAK: 12 (ZAĞNOS)

Denizim gibi çok önemli bir safkanın anne kardeşi ZAĞNOS son koşularında Emirsoy arkasında 2.ve 3. kalırken bu grubun üzerinde performans sergiledi.Hatta son yarışında jokeyi teşviğe erken başlasa Emirsoy’u geçebilirdi.ZAĞNOS bankom.

9 TL / 28 TL…BOL ŞANSLAR…

Sizin İçin Önerilenler