14 EKİM ANKARA-Yorumlu Şablon

5

1.KOŞU:

Artan formları ve başarılı son koşuları ile HÜMA SULTAN, UMUT ÇİÇEĞİ ve BEYZA SULTAN ‘dan hangisi kazansa normal sonuç olur. Formunda az da olsa gerileme gözlenen ama birkaç ay önce bu rakiplerle başabaş koştuğu unutulmaması gereken SEHERİN SESİ ve önde boş kalacak BALDAĞI bu ayağın sigortasıdır. Çift altılı olan koşu günlerinde 1.Koşu’nun her zaman tehlikeli olduğunu hatırlatmak isterim.Hele li Arap dişi atlarına ait koşu ise!

2.KOŞU:

COŞKUNHAN, 2 hafta önce KV8 koşuda Heart Reason’a geçilip 3.kalırken rakibine son 150’de geçildi. Kazanan ata geçileceğini anlayan jokeyi atı biraz boşlayınca Arkansas Soul’a ikinciliği de kaybetti. İlerleyen dönemde adını Açık koşularda üst sıralarda göreceğimize inandığım tay, Maiden koşuda vasat altı rakiplerini hap gibi yutar.BANKO.

3.KOŞU:

İstanbul’daki son koşusu ve Ankara’daki önceki koşusunda 2 gömlek daha iyi rakipleri rahat geçen ADİLABİ koşu içinde önemli bir şanssızlık yaşamazsa ve aprantisi hata yapmazsa kazanma ihtimali çok yüksek.Verilip verilip gelmeyen ama bu mesafede başarılı koşacagını düşündüğüm DÜŞEŞ hafif kilosuyla rakip olabilir.

4.KOŞU:

Zor bir koşu.Birbirini geçmiş ve geçebilecek atlar arasında ayırım yapmak çok zor. Diğer koşularda teklerime çok güvendiğimden bu koşuda rahat davranıp 6 at seçtim.Bütçesi olan bu ayağı kapatıp ilk ayaktan korkulu rüya görmesin.

5.KOŞU:

Kalite olarak değerlendirdiğimizde LADY KRAKOW’un bu gruptan üstün olduğuna inanıyorum.M.Çelik son 2 yarışında LADY KRAKOW üzerinde  -özellikle düzlükte teşviğe geç başladığı son yarışında- başarılı gözükmedi.Sahipleri yine de aynı jokeyi tercih etmişler. M.Çelik’le koşsa da favoridir. SERKANBEY, idmanlarını yaptığı Bursa’dan çok formda geliyor.Başarılı aprantisiyle 2. şansa sahiptir. İzmir’deki son 1200 çim yarışında aprantisinin acemiliği sebebiyle daha iyi bir derece ile bitirebileceği yarıştan SERKANBEY’e 2,5 boy farkla geçilip 4.bitiren ALL ACCOUNTED FOR 3.atımdır. GOYCOCHEA tempo yapabilen jokeyiyle çıktığı gibi bitirebilir. RUMBA gerçek bir GR atı olmasına rağmen sorunları ve aralıklı koşması kafaları karıştırıyor. Idmanlarında da tatlı tutulması sebebiyle ancak büyük kuponlara ilave olarak yazılabilir.

6.KOŞU:

Son GR1 yarışını 5.bitirmesine rağmen bence çok başarılı koşan, bu rakiplerinden üstün klası ve pırıl pırıl görüntüsüyle RADARCI kaçsa da beklese de bu koşuyu kazanır.BANKO.

7.KOŞU:

Uzun yıllardır at sahipliği yapan FB’li Recep Avşar’ın yakın zamanda ekürinin Alex’i olacağına inandığım ROYAL AVŞAR’ın , son yarışında KV6 yarışta 3.olurken kumda yaptığı derece, bugünkü rakiplerinin çimde yaptığı dereceye eşit.Ayrıca bir önceki yarışında,1200 kumda, senenin flaş taylarından Civanım’a 2 boy farkla geçildiği düşünülürse buradaki rakiplerini rahat geçmesi normal sonuç olur. Tek çekincem ekürinin diğer atlarından Bindokuzyüzyedi’nin startta kalma huyunun bu taya da bulaşması.Zira Civanım’a geçildiği yarışta 2-3 boy startta kalmıştı.Yine de BANKO.

8.KOŞU:

Sonuna kadar beklemeyi seven soğukkanlı katil! S.Aktaş UNDAUNTED ile hata yapmazsa çok şanslıdır.Formda SOYDAN ve kalite MOUNTAIN EAGLE rakipleridir. Bombacı jokeyiyle CRASSUS uzun da koşabildiğini bize hatırlatabilir.

9.KOŞU:

Aynı pist ve mesafede birlikte koştukları GR3 koşuda 2., 3. ve 5.olan MANİDAR, ROMEO ve YURDAKUL, 2 Ay aradan sonra yarış gören ve bu taylardan hiç bir eksiği olmayan BEYŞEHİRLİ ve önde en az 2 boy avans alabilirse ARTUKLU eşit şansa sahiptir. Küçük altılıda 3 at seçtim.

1.ALTILI GANYAN

3-5-1-2-4

3

3-7

1-7-5-6-4-3 / 8-2-9

7-3-5-4-8

4

18TL / 27 TL….BOL ŞANSLAR…

2.ALTILI GANYAN

1-7-5-6-4-3 / 8-2-9

7-3-5-9-2

4

6

1-9-7 / 4

9-2-13 / 8-1

16 TL / 54 TL…..BOL ŞANSLAR….

 

Sizin İçin Önerilenler