13 EKİM İSTANBUL-Yorumlu Şablon

1

1.AYAK

Çok zor bir koşu.Ya tek at ya çok at gibi duruyor.Bundan önce 2 koşuya yazılan ancak koşamayan TAYYİPHAN, Taliphan’ın oğlu ve anneden Fast Stars Line’ın kardeşi olması sebebiyle ekürinin güvendiği bir tay.Zaten sahipleri güvenmeseler çok sevdikleri bir büyüklerinin ismini koymazlardı diye düşünüyorum. Lakin atın idman dereceleri fena değil ama çok parlak da değil. Sahibinin soyadını taşıyan KARAMANBEY‘in idmanları fena değil. Son idman derecesine aldanmayın, 60 kg ile yapılmış.Anneden Kral Amed ve Andiamo gibi çok başarılı ama çimi nispeten eksik atlarla anneden kardeş olan tay, kardeşleri gibi başarılı 2 yaşlılık dönemi geçirebilir. Akın Sözen gibi 2 yaşlı İngiliz taylarına çok başarılı binen bir jokeyle start alacak RUN AND WIN ‘in nispeten ağır iç pistteki idman dereceleri çok iyi.Aslında annesinin kum performansı daha iyi olmasına rağmen baba Win River Win etkisiyle çimde de başarılı olabilir. 3.atımdır.Lady Girl ve Tatvan İncisi’nin anne kardeşi SUPERSTAR LADY’nin idmanları da iyi. Ancak baba etkisiyle sanki biraz kumcu olabileceği şüphesi var. Yine de çıktığı gibi bitirebilir. Babası INTENSE FOCUS’un ülkemizde koşacak ilk erkek tayı AKSAKALLI, babadan Write to Ellie ve Erendira gibi kalite safkanlarla kardeş.Kuponumda bu 5 at var. Değerlendirmek isteyebilecekler için, Win the West anne kardeşi olması sebebiyle kum performansı daha iyi olabilecek ama idmanlarında iyi görünen WESTERN ROSE, başarılı 2 yaşlılık dönemi geçiren Beugazon’un tam kardeşi ve Gedik ekürisinin tayı BELLEVUE ve idmanlarını  61 kg ile yaptıgı için şüphelendiğim EMSAL ilave olabilir. Sonuç olarak kapamaya gidebilecek bir koşu.Ayrıca bu koşuda Günün Ganyanı olması da sürpriz ihtimalini arttırıyor.

2.AYAK

Kalite olarak bu grubun üzerinde olduğuna inandığım CÖMERTKAN bu seneki 3.koşusu için piste çıkacak.Ağır kiloyu kaldırabilen ve formu da iyi olan safkan, aprantisi bariz bir hata yapmadığı takdirde çok şanslı olacaktır.Son koşuları başarılı, formda ERAYHAN, sevmediği ağır kilo ve uzun mesafeye rağmen kalitesiyle KAFKASOĞLU, çim pistte daha iyi koşan hafif kilolu ASLAN SÜTÜ, Adana’dan sonra daha iyi bir çim piste çıkacak, iyi aprantisiyle  formda VİCDANSIZ ve İstanbul pistinde daha başarılı koşabilecek İDEALİST rakipleridir. Bombacı jokeyiyle HABERATLI, kendisini yazanlara çift haneli atı bulma keyfi verebilir.

3.AYAK

Çim performansı daha başarılı olan OKO MOYE formda jokeyiyle favoridir. Cogeneration’ın sadece 2 boy arkasında 4.kaldığı son koşusu mükemmel olan, Obiwan ve Queen Amidala’nın anne kardeşi KEVSER HANIM rakibidir. Kalite Sweet Mistress’ın oğlu YILANKALE‘nin idmanları da çok başarılı. 3 Aylık aranın ardından koşacağı için ancak büyük kuponlara ilavedir.

4.AYAK

CHERI CHERI LADY, COPPERFIELD ve HIDDEN JEWELS’ın birlikte koştuğu koşuda tempo mutlaka çok yükselecektir. Bu durumda sprinter atlardan birinin koşuyu kazanacağını düşünüyorum.Son koşusunun aynısını yaparsa TOUCH THE WOLF ve mesafenin 200 mt uzamasından en çok faydalanabilecek safkan olduguna inandığım DAYIM BENİM ortak favoridir.Önce bu 2 atı dikkate almak lazım.Kaçak atlardan COPPERFIELD da CHERI CHERI LADY’den erken kurtulabilirse şanslı olabilir.Büyük kuponlara yazmak lazım.

5.AYAK

Tam dişine göre ve daha önce de rahat geçtiği rakiplerle koşacak BITCOIN BANKO. Yarışseverlerle inatlaşıp boş yere her yarış performansını sorgulatan Selim yine enteresan işler yapmaya kalkarsa koşuda işler karışır.Çünkü en az 4 at birbirine denk ve kazanabilir durumda.

6.AYAK

30 Ağustos’ta, 1400 Çim KV koşuda, Bay Emir gibi güçlü bir rakibin 2-3 boy arkasında 2. ve 3.olan REİSOĞLU ve AYTİGİNHAN için 200 mt uzayan mesafe de avantaj olacak. Koştukları yarışları düşününce, her 2 at için de bugüne kadar koşu planlamasının doğru yapılmadığını düşünüyorum.Yoksa bu atlar H14 atları değil. Bütçe sınırım nedeniyle daha önce rakibini geçen REİSOĞLU’nu tek yazıyorum.Bir at daha yazacaklar AYTİGİNHAN’ı mutlaka yazsın.Çim piste çıkınca sınıf değiştirdiği gözlenen ALİŞİR büyük kuponlar için bir diğer ilavedir.

ALTILI GANYAN

7-4-6-9-1

3-2-4-6-5-1-9

3-4 / 1

4-1  / 6

3

2  / 4-5

8 TL / 56 TL…..BOL ŞANSLAR…..

Sizin İçin Önerilenler