07 EKİM ANKARA-Yorumlu Şablon

7

1.KOŞU:

BALBADEM :Anneden Eskayra ve Sarılar Runner’ın kardeşi. Kumcu sayılabilecek bir orijini var.

LUPULUI: Anneden Saint Hilarion ‘ın kardeşi. Kumcu sayılabilecek bir orjin de bu tayda var.Babanın çimci olması durumu dengeliyor.Süratli anne, dayanıklı baba kombinasyonu.

HATIN SEMİHA: Anneden La Santa Roja’nın kardeşi. Ana-Baba çimci orijin. Süratli baba, dayanıklı anne kombinasyonu.

CARBONARO:Anneden Torun Callas’ın kardeşi.Çimci orijin.Dayanıklılık ve sürat kombinasyonu.

SILENT WHISPER: Anneden Brave Apte’nin kardeşi.Babadan sürat, anneden dayanıklılık kombinasyonu.

Son 1 aylık idman derecelerine göre sıralama: 8-1-2-5-6

Şablon sıralaması : 8-2-6-1-4 / 5-7

2.KOŞU:

GR koşulardaki basarisiz totosu yanıltıcı olmaması gereken ve kalite olarak bu grubun üzerinde olan PRECIOUS JEWEL 5 aylık aranın ardından koşacak olmasına rağmen düzenli ve dereceli idmanlari ile ilk atımdır.Bir önceki 1400 çim yarışında Sayda,Destino gibi atları geçen SEFİRE SULTAN 2.atımdır.Yarış koştukça daha başarılı olan ve Özcan’ın kantarmasini çok seven İREM SU bu iki atın rakibidir.

3.KOŞU:

Koşu hayatı başarılarla dolu Belkıs’ın Turbo’dan olan kızı FALEZ  orijininin hakkını veren guzel koşular yapıyor. Sevdiği pist ve mesafede bir kez daha kazanması normal sonuç olur.1600’de Erkmen gibi güçlü bir atı geçen ALBURAK KIZI büyük kuponlara sigorta olarak yazılabilir.

4.KOŞU:

Yamak-1 ve Handikap koşusu olması sebebiyle zor bir yarış. Bana göre mükemmel orijininin hakkını bugune kadar veremeyen COCHABAMBA bomboş kilosu ve yediği cezalarla tecrübe kazanan aprantisi ile favorimdir.Son yarışında 6 atta 6. olmasına rağmen koşusunu begendiğim, kumda daha iyi koşan ve kalite olarak bu gruptaki bircok atin üzerinde olduğunu düşündüğüm  MISTER RAIN kilo dezavantajına rağmen 2.atımdır. 2 koşu önce Adana’da COCHABAMBA ‘yı geçen Lion Heart oğlu SLAYER SCREAM kilo avantajıyla ve son zamanlarda sayıca daha cok at binmeye baslayan aprantisiyle bir kez daha kazanabilir. Aynı aprantisiyle Adana’da güzel bir 3.lük yapan SINABUNG 4.atımdır. Ankara’da, aynı aprantisiyle ,aynı mesafede bomba patlatmışlığı bulunan DÜLDÜLBİR, agir kilosu ve zayif aprantisine ragmen  kalitesiyle  APİKO DORA‘da büyük kuponlara yazılabilir.

5.KOŞU:

Mücadelenin ÜNSALMIŞ ve OĞLUM İLKER arasında geçeceğini düşünüyorum. 5 gün önce Adana’da koşan SER EMİR’de yorgunluk kirintilari kaldigini dusunuyorum. Yoksa bu 2 attan aşağı kalır yanı yok.

6.KOŞU:

63 kg agir gözükse de BAYBAŞKAN kilo kaldıran ve hep ayni yarisini yapan çok karakterli bir at.Üstelik rakiplerine oranla çok büyük bir kilo dezavantajı da yok. 1.Altılı küçük kupon için BANKO. ARSEN LUPEN güzel formu ve tam stili jokeyiyle 2.şanslı isimdir. Bu aralar çok formda 2 kısrak I SAW THE SUN ve KUPA ASI bu ikiliyi zorlayabilir.ERSÖZLÜ ne zaman nasıl koşacağı belli olmayan bir at. Akın Sözen’i severse kendini fotoya atabilir.Bomba.

7.KOŞU:

MISS PLANET harika formu ve daha önce geçtiği rakipleri yanında çok şanslı. Ekürinin atları da bu aralar çok fomda. Tabii ki bu başarı tesadüf değil. Ekürinin atlarının tamamı iyi orijinli, iyi bakılıyor, düzenli idmanda ve yarış seçerek koşuluyor. Bu koşuda da tayları MISS PLANET doğal favoridir. Son zamanlarda sert koşularda yer alan ARMONDO bence yıprandı ve geriye alınma vakti geldi. Çok beğendiğim bir at olmasına rağmen sanki bu koşu ARMONDO’ya göre değil. 3 Ay ara verdikten sonra yaptığı 2 koşuyla formunu bulan SHARPA‘nın daha önce MISS PLANET ile kafa-burun fotoya girdiği koşu olduğu unutulmamalı 2.atımdır.Son koşusunda Last Shadow ve GÖĞÜSGEREN’i geçen CİVANIM‘ın annesi Sipse, Ankara çiminde 15 yarış kazanan çok başarılı bir kısraktı.Koştukça daha iyi koşan oğlu CİVANIM annesini de geçecek gözüküyor.Büyük kuponlara bu 2 at ilave olarak yazılabilir.

8.KOŞU:

ADANALI SEVDAM : Yarış hayatı kısa sürmesine rağmen annesi San Juan Lady başarılı bir kısraktı.Anneden Hammurabi’nin kardesi.Dayanıklılık daha ağır basıyor.Uzunu daha iyi koşar.

LADY BOURBON:Anneden Kainat’ın kardeşi. Ana-Baba tam bir kaçak at orijini.

SPREAD THE JOY: Kaneko ve İrlanda’lı anne kombinasyonu her zaman iyidir.

NEW SHINE: Kumda KV kazanmış Aapin’in kızı. Babası Anatoly tarafından çim katkısı olabilir.

Son 1 aylık idman derecelerine göre sıralama: 7-1-2-4

Şablon sıralaması : 7-5-8-2-1 / 4-6

9.KOŞU:

Sınıf olarak farkli ve formda gorunen DOMANİC agir kiloyu da kaldirabiliyor. Aprantisi iyi idare edebilirse bu grubu gecer. Rakip arayanlar bos kilosuyla BERKALP ve bu mesafelere bayilan YILDIZABAKAN’i dikkate alabilir.

1.ALTILI:

8-2-6-1-4

7-5-1

6 / 3

7-4-8-11 / 3-2

6-3

1 / 3

7 TL / 43 TL….BOL SANSLAR…

2.ALTILI:

7-4-8-11-3-2

6-3

1-3 / 7-8

8 / 6-3

7-5-8-2-1 / 4-6

1

7 TL / 61 TL….BOL ŞANSLAR…

Sizin İçin Önerilenler