05 ARALIK KOCAELİ-Yorumlu Şablon

7

1.AYAK: 6-5-2-9  / 3-4

Son koşusunda Karacakurt gibi çok formda ve kaliteli bir safkana yarım boyla geçilirken çok formda gözüken, Kaizbert tayı ve Trakya Ateşi’nin anne kardeşi CANYOLDAŞ beklese de kaçsa da tecrübeli jokeyiyle başarılı koşacaktır. Hatta bu koşunun 1400 mt olması sebebiyle koşu içinde acele etmeden 2-3 giderek daha başarılı koşabileceğini düşünüyorum. Güzel formu devam eden EMİRSOY son koşusunda ağır kilodan etkilendi.Bu sefer uygun kiloyla start alıyor.Tokaçoğlu taya inanıp turbo jokey modunu açarsa çok şanslı olacaktır. Bu aralar tırnak ucunda gezen, Amankaya’nın anneden kardeşi kalite MUCİZEKAYA 3.şanslı taydır. Zaman zaman çok başarılı koşabilen Taniyit ekürisi taylar TUTARLI-UÇAN BİLGİN ile küçük kuponları sağlamlaştırabiliriz. Son katıldığı yarışa göre 200 mt uzayan mesafeyi avantaj olarak kullanıp acı sprintini atabilecek AYAHNA ve Kaizbert’in aile dostu T.Yıldız ile start alacak formda GÜNEŞ IŞIĞI büyük kuponlar için ilavedir.

2.AYAK: 2-9 / 1-4-5

Mean Machine ve Led Zeppelin gibi kumda ve uzun mesafede çok başarılı safkanların anne kardeşi ALTIN AKAR’ın , 3 ay aradan sonra katıldığı ve ön gruba yakın 7.bitirdiği İstanbul çimindeki koşusu gayet başarılı idi.Kocaeli pistinde ve kaba kumda ilk defa start alacak olmasına rağmen üstün kalitesiyle ilk şansa sahiptir. Yarış koştukça kalitesini bulan, şampiyon Inspector yavrusu MÜFETTİŞ için 100 mt kısalan mesafe dezavantaj olabilir. Yine de ALTIN AKAR’ın en yakın rakibi olacaktır. Ağır kilosuna rağmen MEGA FORCE, uzayan mesafede daha başarılı koşacak ADALSON ve TORUN RÜZGAR büyük kupona ilavelerdir.

3.AYAK: 7-9-8

İlk yarışında çok başarılı koşarak 2.olan ve bu sefer daha tecrübeli binicisi ile start alacak KRANJSKA GORA ile orijinini çok beğendiğim, kaba kuma bayılan Grade Boy’un anne kardeşi ve Lion Heart tayı TOLDO, yani Keleş ekürisi ilk şansa sahiptir. İdmanlarını da yaptıran N.Eren ile start alacak SUNLIGHT MELODY ve son koşusunu bu tayların 2 boy gerisinde bitirirken aprantisinin teşvikte yetersiz kaldığını gözlemlediğim ve bu sefer daha tecrübeli binicisi ile start alacak MY HOPE diğer şanslı taylardır.

4.AYAK: 4-6-2-3

SUHARRY, YILMAZHAN, CLARK KENT ve RED REBEL orta mesafede her zaman birbirlerini geçebilecek safkanlar.Mesafenin uzaması ve güzel formuyla SUHARRY bir nebze daha şanslı gözükse de 4 atla bu ayağı rahat seyrederiz.

5.AYAK: 2 (ARZAK)

21 Aylık aranın ardından koştuğu 3 koşuda 1-3-2 yapan ARZAK son KV-7 koşuda 2.olurken formunu tamamen bulmuş gözüktü. Bu seviye rakipleri kolay geçecektir. BANKO.

6.AYAK: 9-8

Arıcıgillerin Maiden’da fazla kalan taylarından SO EMOTIONAL için rakipler çok uygun.Kaba kum için uygun pedigrisi ve formda jokeyi ile ilk şansa sahiptir. Uzun süredir İstanbul’da hazırlanan, Talip Öztürk’ün tayı NURELLA‘nın idman dereceleri itibariyle vasat grupta şanslı olması gerekir.Babası Toruk Macto kum pistte başarılı yavrular verdiği gibi, anne kardeşi Master Patrick de kumda fazla koşmasa da sentetik pistin başarılı safkanlarından biri. SO EMOTIONAL ve NURELLA bu grupta yeterli gözüküyor.

12 TL / 43 TL…BOL ŞANSLAR…

Sizin İçin Önerilenler