03 OCAK İSTANBUL-Yorumlu Şablon

9

1.AYAK: 3-6 / 9

Bu grubun içinde kalite ve performans olarak sırıtan ilk isim FIREY ATES. Yele’nin kazandığı 1.İnönü Koşusu 4.sü FIREY ATES’in annesi Ateşin Kızı hayatının ilk 2 koşusunu kaba kumda kazanmıştı.FIREY ATES de annesini doğrularcasına İstanbul sentetiğindeki ilk koşusunda başarılı bir 2.lik yaparken Noisy gibi bu grubun üzerinde bir tayı da geçmişti.Uygun rakipler arasında ilk şansa sahiptir. Stili rakipler olmasına rağmen iyi bir start çıkışıyla liderliği alacak SAMATYALI inatçı karekteriyle fotoya kadar direnebilir.2.şansa sahiptir. Hayatının ilk yarışını Kocaeli pistinde kazanırken ‘Müzmin Maiden’  So Emotional’ı geçen Talip Öztürk tayı NURELLA idman dereceleri itibariyle formunu ilerletmiş görünüyor. FIREY ATES ve SAMATYALI’ya rakip olabilecek kalibrede mi, göreceğiz. 

2.AYAK: 3-5-6-9

Formunu beğendiğim HERAKLES ve Kışlalı’nın anne kardeşi Kurtelgillerden KARAYAMA arasındaki mücadeleye, Tanatar’ın ana-baba bir kardeşi olup çıktığı gibi bitirebilecek formda PAYİTAHT ve başarılı bir kısrak olacağını düşündüğüm Turbo yavrusu ARZI ENDAM katılabilir.

3.AYAK: 1-2  / 8

Orijini itibariyle sentetikte daha iyi sonuçlar almasını beklediğim AKKULA ve ALİŞİR mücadelesi olacak gibi gözüküyor. Başarısız son yarışına rağmen sentetik pisti sevdiğini unutmadığımız, idman dereceleri süper,  Azmi Reis’in anne kardeşi REİSOĞLU büyük kupona ilavedir.

4.AYAK: 6-7-1

Güzel formunu devam ettirdiğini idmanlarında gösteren URASHAN, yine başarılı idmanları ile kalite ZAFER ATEŞİ ilk şansa sahiptir. Bu grubu geçebilecek form ve kalitedeki RYAN AREL rakipleri olur.

5.AYAK: 1-7

2000 mt yarışta 64 kg ile koşacak Arap kısrağını favori vereceğim aklıma gelmezdi! Ancak AZAT KUŞU’nun handikap puanı 98 iken, rakiplerinden en yüksek handikap puana sahip kısrak 43 puanlı ISLAH. AZAT KUŞU’nun ağır kiloyu kaldırdığı, bu mesafede çok başarılı koştuğu ve idman derecelerinin de rakiplerinden farklı olduğu düşünüldüğünde koşuda ilk şansa sahip olması normal gözüküyor. Rakibi, Kaizbert yavrusu ve Gümbür Gümbür’ün tam kardeşi ISLAH olacak. Bu iki at gelmezse bana göre her atın gelme şansı doğar.

6.AYAK: 1 (ACARTÜRK) / 4

Başarılı yarışı sonrası 2 aylık aranın ardından formda Sado ile piste çıkacak ACARTÜRK’ün 60 kg ile yaptığı idmanları da oldukça başarılı.Sürprize açık koşuda tek yazmazsak en az 5-6 at yazmamız lazım.Bütçe meselesi! Biraz da bu nedenle ACARTÜRK BANKO. İlk rakibi, son 2 yarışında galop yaptırılan bu sefer D.Yıldız ile koşu yapması muhtemel güzel orijinli EFESLİ. Dörtlü bahis için, kalite Güntay yavrusu ve Metecik’in anneden kardeşi SALVO, son yarışı güzel TRAKYALI ve bu grubu geçebilecek potansiyeli olan OĞULCANIM tavsiyedir.

5 TL / 25 TL…BOL ŞANSLAR…

Sizin İçin Önerilenler